• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg

Wiadomości i publikacje

СБУ перевіряє детектива НАБУ Слоневського, причетного до передачі активів АРМА

Суд зобовязав Службу безпеки внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення низки злочинів одним із детективів Національного антикорупційного бюро.

Więcej…
Неефективне управління активами?

Результати аудиту АРМА вже вивчає СБУ та Нацполіція

Więcej…
Неефективне управління активами? Результати аудиту АРМА вже вивчає СБУ та Нацполіція

Звіт Держаудитслужби за результатами перевірки діяльності Агентства з розшуку та менеджменту активів у 2022 — 2023 роках ліг в матеріали кримінальної справи про незаконні дії щодо майна, на яке накладено арешт.

Więcej…
Невтішна статистика

Ефективне розслідування та справедливий суд в Україні очима ЄСПЛ та Офісу Генпрокурора

Więcej…
Розслідування та справедливий суд в Україні очима ЄСПЛ та Офісу Генпрокурора

За три десятки років незалежності в українському суспільстві сформувалося особливе ставлення до правоохоронної та судової систем. Попри всі реформи, громадяни їм скоріше не довіряють. І для цього існують об’єктивні причини, які можна побачити у відкритих статистичних даних.

Więcej…
На нульові результати діяльності НАБУ звернув увагу адвокат

Від початку діяльності Національного антикорупційного бюро України (грудень 2015 року) і до сьогодні у кримінальних провадженнях, досудове розслідування у яких здійснювали детективи бюро, відсутні вироки, які б набрали законної сили, народним депутатам, керівникам центральних органів виконавчої влади та суддям.

Więcej…
Результати діяльності НАБУ майже нульові

Від початку діяльності Національного антикорупційного бюро України (грудень 2015 року) і до сьогодні у кримінальних провадженнях, досудове розслідування у яких здійснювали детективи бюро, майже відсутні вироки, які б набрали законної сили, народним депутатам, керівникам центральних органів виконавчої влади та суддям.

Więcej…
Корупція антикорупціонерів? Про підозри в роботі НАБУ і реальні результати діяльності

Корупція загрожує існуванню України, тож боротьба з нею є беззаперечним пріоритетом. Але чи може ця боротьба сприйматися як абсолютний пріоритет? Чи не стала вона інструментом маніпулювання суспільною думкою, залякування політиків з непровладних груп та зловживання владними повноваженнями?

Więcej…
«Зручна» кваліфікація

Стаття КК про відмивання як інструмент тиску на бізнес в Україні

Więcej…
MP Dubnevych charged with money laundering contrary to Criminal Code provisions

One of the most favorite articles of the Criminal Code of law enforcement officers is the legalization of property obtained through crime. If there is a desire, it can be attached to almost any case related to an economic offense. Why this is an abuse - let's try to figure it out using the example of the so-called gas case.

Więcej…

Kontakty

+38 (044) 363 77 22
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Adres pocztowy:
Kancelaria Adwokacka «Bogatyr i Partnerzy»
01024, Ukraina,
Kijów-24, skrytka poczt. 770

Бюро економічної безпеки України та Європейське управління з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF) незабаром сформують методологію аналізу ризиків використання фінансових ресурсів ЄС для відбудови України та напрацювання практики контролю за використанням міжнародної технічної допомоги.

Таких домовленостей досягнуто під час зустрічі керівника Управління міжнародного співробітництва БЕБ Анатолія Александрова та Генерального директора OLAF Вілле Італа у Брюсселі, передає "Закон і Бізнес".

Взаємодія з питань боротьби із фінансовим шахрайством, була визначена одним із головних пріоритетів співпраці українського БЕБ та OLAF.

Вже узгоджено алгоритм обміну інформацією та методологічної підтримки експертів Європейського управління з питань запобігання зловживанням та шахрайству у спільних розслідуваннях з використанням мережі контактів OLAF з компетентними органами країн-членів ЄС.

Європейське управління з питань запобігання зловживанням та шахрайству (European Anti-fraud Office) – орган, відповідальний за боротьбу з шахрайством та зловживаннями у використанні коштів з бюджету Європейського Союзу. OLAF має право вивчати адміністративну діяльність та фінансування будь-якої інституції чи органу ЄС.

На що саме Україні виділяли мільярди доларів міжнародної допомоги під час війни – читайте у статті «Не зброєю єдиною».

Коментар для «ЗіБ»

ВОЛОДИМИР БОГАТИР, адвокат, заслужений юрист України:

– Слід розуміти, що проекти міжнародної технічної допомоги на сотні мільйонів доларів реалізуються в Україні більше двадцяти років. І необхідний механізм

контролю вже визначений на рівні Кабміну (постанова від 15.02.2002 № 153). Більше того, нещодавно Верховна Рада створила навіть тимчасову спеціальну комісію з питань моніторингу отримання і використання міжнародної матеріально-технічної допомоги під час воєнного стану (постанова від 19.07.2022 № 2424-IX). Тож інформації по темі МТД цілком достатньо для аналізу і первинних висновків.

Але складається враження, що в нашій країні чим більше борються та протидіють якимсь протиправним явищам, тим більше вони ширяться. Достатньо взяти для прикладу спроби антикорупційної реформи із множенням органів та реформи судової системи.

Тож з факту сьогоднішньої колаборації БЕБ та OLAF слід зробити принаймні два висновки. По-перше, можна впевнено говорити про те, що проблема із належним використанням Україною міжнародної технічної допомоги дійсно існує. Кошти, що надаються іноземними органами та установами, величезні. І це непокоїть європейських партнерів. По-друге, розробка методології, аналіз, меморандум, розбудова інституційної спроможності БЕБ, - усе це потягне для європейських платників податків чергові витрати, які будуть успішно «освоєні» українськими чиновниками. А от очікування на позитивні наслідки співпраці — питання риторичне.
https://zib.com.ua

FaLang translation system by Faboba