• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg

Wiadomości i publikacje

Адвокат заявив, що справа нардепа Дубневича обросла процесуальними порушеннями

Справа народного депутата Ярослава Дубневича, що триває з 2018 року, обросла численними процесуальними порушеннями, які можуть поставити під сумнів не лише законність конкретної справи, але й репутацію всієї антикорупційної системи України.

Więcej…
СПРАВА ДУБНЕВИЧА: КОЛИ АНТИКОРУПЦІЙНЕ РОЗСЛІДУВАННЯ ПЕРЕТВОРЮЄТЬСЯ НА ПОЛІТИЧНЕ ПЕРЕСЛІДУВАННЯ

Кримінальне переслідування народного депутата Ярослава Дубневича, що триває з 2018 року, обросло численними процесуальними порушеннями, які можуть поставити під сумнів не лише законність конкретної справи, але й репутацію всієї антикорупційної системи України.

Więcej…
Які країни ЄС видають українців найчастіше

Через повномасштабне вторгнення мільйони наших громадян уже четвертий рік користуються тимчасовим захистом європейських країн, які, схоже, втомилися. І справді, у 2024 році темпи видачі Україні громадян зросли втричі.

Więcej…
Індекс терпимості: які країни ЄС повертають біженців назад в Україну найчастіше

Через повномасштабне вторгнення мільйони наших громадян уже четвертий рік користуються тимчасовим захистом європейських країн, які, схоже, втомилися. І справді, у 2024 році темпи видачі Україні громадян зросли втричі.

Więcej…
Мін’юст перевірив КНДІСЕ і проінформував Нацполіцію

Міністерство юстиції України спрямувало до Національної поліції лист щодо можливого порушення вимог чинного законодавства керівництвом Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.

Więcej…
Правові колізії зовнішньої допомоги прокуратурі

Про фінансування діяльності Офісу Генпрокурора в рамках міжнародної технічної допомоги ми поцікавилися безпосередньо у відомстві й у відповідь дізналися, що від початку війни (2014 рік) і до сьогодні існувало 42 проекти, частина з яких ще не завершена. Всі вони фінансуються іноземними урядами й організаціями, що викликає серйозне занепокоєння з точки зору дотримання конституційних принципів незалежності та суверенності правоохоронної системи нашої держави.

Więcej…
Фінансові фокуси АРМА у справі Дубневича, або як прибутки «Нафтогаз Тепло» перетворилися на борги

Нещодавно АРМА хвалилося про успішно проведену на Західній Україні спецоперацію із забезпечення доступу управителя до стратегічно важливих енергетичних об’єктів. Доступу до активів, що були арештовані, за словами чиновників, перешкоджав власник. Тепер же їх прибутковість має зрости у шість разів. Що ж відбулося насправді?

Więcej…
Що робити з підозрою, в основу якої лягли плоди отруйного дерева у "справі Дубневича"?

У кримінальних провадженнях нерідко використовуються докази, отримані з порушенням закону, або експертизи, що формально підтверджують наратив, потрібний правоохоронцям. Чи можна за такої основи говорити про справедливий суд?

Więcej…
Адвокати помітили маніпуляцію НАБУ доказами у справі Дубневича

Детектив НАБУ використав у двох різних кримінальних справах протоколи одного й того ж огляду, але з різними даними. Виявлена службова підробка може коштувати йому кар’єри, адже Державне бюро розслідувань та СБУ відкрили кримінальне провадження.

Więcej…
Володимир Богатир: Чому територіальна невизначеність напряму впливає на можливість вступу до ЄС та НАТО

У попередньому погляді я розглянув причини, через які Україна досі не завершила процес делімітації та демаркації своїх державних кордонів. Це питання має не лише внутрішньодержавне значення, але й напряму впливає на можливість вступу до ЄС та НАТО. Невизначеність кордонів негативно впливає на регіональну стабільність та безпеку, що є ключовим принципом для обох організацій.

Więcej…

Kontakty

+38 (044) 363 77 22
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Adres pocztowy:
Kancelaria Adwokacka «Bogatyr i Partnerzy»
01024, Ukraina,
Kijów-24, skrytka poczt. 770

У зв’язку із ліквідацією ОАСК, кожному судді Київського окружного адміністративного суду (куди за законом передаються матеріали) додали по 2,46 тис. справ. Їх, враховуючи нормативи ВРП, доведеться розглядати понад 11 років.

Інформацію щодо стану виконання Закону «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» надали у Київському окружному адміністративному суді (лист від 07.08.2023 №02-47/9212/23) на запит адвоката Володимира Богатиря.

Нагадаємо, 15 грудня 2022 року Окружний адміністративний суд м.Києва припинив прийом процесуальних документів у справах, які перебували у провадженні. І за новими правилами адміністративні справи, підсудні суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на Київ, зараз мають розглядатися Київським окружним адміністративним судом. Поки не буде утворено новий Київський міський окружний адміністративний суд (наразі він створений як юридична особа, але досі не здійснює судочинства, оскільки немає суддів). При цьому ліквідований ОАСК мав передати усі свої справи Київського окружного адмінсуду до 25 грудня 2022 року. Але на практиці цього, звісно не сталося.

Як повідомили в КОАС, передачі на їхній розгляд підлягали близько 64 тисячі справ та матеріалів, що перебували у провадженні ОАСК, а також близько 300 тисяч справ, які передані до архіву. Фактично станом на сьогоднішні передано близько 32 тис. адміністративних справ та матеріалів.

Станом На 7 серпня 2023 року у КОАС затверджено штат у кількості 25 суддів, фактично у штаті суду перебуває 26 суддів, з яких 3 судді відряджені, 3 судді перебувають у відпустці по догляду за дитиною, та 91 штатна одиниця працівників апарату суду.

«Якщо виходити з того, що в цій установі працюватимуть усі 26 суддів, кожен з них через ліквідацію ОАСК отримав додатково 2461,5 матеріалів справ, що підлягають розгляду», - прокоментував наведені цифри В.Богатир. Він також нагадав, що у 2020 році Вища рада правосуддя затвердила показники середньої тривалості розгляду судових справ при ухваленні рішень та здійсненні заходів з питань організаційного забезпечення діяльності судів. Згідно з ними, в окружних адміністративних судах у середньому необхідно 567 хвилин для розгляду справи.

«Таким чином, кожному судді в КОАС необхідно 23,26 тис. додаткових годин, аби «вичистити авгієві стайні» ОАСК, - рахує В.Богатир. - Якщо взяти до уваги 40-годинний робочий тиждень і середню кількість робочих днів у році, виходить, що судді працюватимуть без відпустки додатково близько 11,5 років».

«Зрозуміло, що ці цифри слід сприймати як гіпотетичні. Адже Київський міський окружний адміністративний суд напевно буде створений раніше. Втім, вони яскраво характеризують глибину адміністративного колапсу, в якому опинилася Україна. І без вирішення проблеми (оптимізації процедури розгляду справ, збільшення чисельності суддів тощо), забезпечити право людей на доступ до адміністративного правосуддя буде неможливо», - додав адвокат.

Також в КОАС повідомили, що з моменту утворення (1 жовтня 2008 року) до 7 серпня 2023 року суддями було розглянуто 139780 адміністративних справ і матеріалів.

https://novosti.politeka.net

FaLang translation system by Faboba