• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg

Wiadomości i publikacje

Офіційно: дев’ять з десяти суддів ВАКС – безхатченки

Коли в Україні запрацював Вищий антикорупційний суд, служителям Феміди, які не мали житла у столиці, досить швидко придбали службові квартири та видали ордери на вселення. Таких виявилося 34 з 38-ми новопризначених суддів першої інстанції та Апеляційної палати.

Więcej…
Квартирне питання

Офіційно: кожні дев’ять із десяти суддів ВАКС — безхатченки

Więcej…
Юридичний імпорт

Хронічна залежність від іноземних радників коштує бюджету десятки мільйонів доларів

Więcej…
Скільки Україна платить іноземним фірмам за юридичні послуги

Робота над сировинною угодою з США змусила Україну вчергове звернутись до іноземних юридичних консультантів. На оплату їх послуг з резервного фонду держбюджету було виділено 113 млн грн. Хто і на яких умовах їх отримає? Скільки взагалі сьогодні витрачає держава на правничу допомогу з-за кордону?

Więcej…
Міжнародне юридичне представництво України: аналіз співпраці з іноземними юридичними фірмами

Робота над сировинною угодою з США змусила Україну вчергове звернутись до іноземних юридичних консультантів. На оплату їхніх послуг із резервного фонду держбюджету було виділено 113 млн грн. Хто і на яких умовах їх отримає? Скільки взагалі сьогодні витрачає держава на правничу допомогу з-за кордону?

Więcej…
Чому управління арештованими активами АРМА перетворюється на їх експропріацію?

Агентство з розшуку та менеджменту активів щойно відзвітувало про рекордні результати своєї діяльності. Та чи відповідають цифри реальності? Аудитори фіксують системні порушення, мільйонні збитки та неефективність, що підриває саму ідею перетворення арештованого майна на ресурс для держави.

Więcej…
Чому в АРМА не сприймають модель посилення інституційної спроможності, запропоновану нардепами

Після ухвалення у першому читанні проєкт закону №12374-д щодо посилення інституційної спроможності АРМА наразився на гостру критику з боку керівника агентства Олени Думи: закон начебто може зашкодити всій антикорупційній інфраструктурі.

Więcej…
Боїться втратити контроль: юрист пояснив, чому голова АРМА Дума блокує реформу агентства

Голова Агентства з розшуку і менеджменту активів Олена Дума намагається заблокувати законопроєкт №12374-д про реформування системи управління арештованим майном, оскільки його ухвалення позбавить її впливу. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН заявив адвокат, заслужений юрист України Володимир Богатир.

Więcej…
Фіктивна Феміда або чому історія IP-суду стане пам’ятником хаотичності реформ в Україні

Вищий суд з питань інтелектуальної власності в Україні створено ще 2017 року, але він досі «перебуває на етапі формування». Усі суддівські посади залишаються вакантними, а єдиний співробітник установи щороку звітує про мінімальні видатки. Навіщо країні такий «паперовий» суд – задаються питанням навіть в Офісі Президента.

Więcej…
Фіктивна Феміда

Історія IP-суду стане пам’ятником хаотичності реформ в Україні

Więcej…

Kontakty

+38 (044) 363 77 22
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Adres pocztowy:
Kancelaria Adwokacka «Bogatyr i Partnerzy»
01024, Ukraina,
Kijów-24, skrytka poczt. 770

Бюро економічної безпеки України та Європейське управління з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF) незабаром сформують методологію аналізу ризиків використання фінансових ресурсів ЄС для відбудови України та напрацювання практики контролю за використанням міжнародної технічної допомоги.

Таких домовленостей досягнуто під час зустрічі керівника Управління міжнародного співробітництва БЕБ Анатолія Александрова та Генерального директора OLAF Вілле Італа у Брюсселі, передає "Закон і Бізнес".

Взаємодія з питань боротьби із фінансовим шахрайством, була визначена одним із головних пріоритетів співпраці українського БЕБ та OLAF.

Вже узгоджено алгоритм обміну інформацією та методологічної підтримки експертів Європейського управління з питань запобігання зловживанням та шахрайству у спільних розслідуваннях з використанням мережі контактів OLAF з компетентними органами країн-членів ЄС.

Європейське управління з питань запобігання зловживанням та шахрайству (European Anti-fraud Office) – орган, відповідальний за боротьбу з шахрайством та зловживаннями у використанні коштів з бюджету Європейського Союзу. OLAF має право вивчати адміністративну діяльність та фінансування будь-якої інституції чи органу ЄС.

На що саме Україні виділяли мільярди доларів міжнародної допомоги під час війни – читайте у статті «Не зброєю єдиною».

Коментар для «ЗіБ»

ВОЛОДИМИР БОГАТИР, адвокат, заслужений юрист України:

– Слід розуміти, що проекти міжнародної технічної допомоги на сотні мільйонів доларів реалізуються в Україні більше двадцяти років. І необхідний механізм

контролю вже визначений на рівні Кабміну (постанова від 15.02.2002 № 153). Більше того, нещодавно Верховна Рада створила навіть тимчасову спеціальну комісію з питань моніторингу отримання і використання міжнародної матеріально-технічної допомоги під час воєнного стану (постанова від 19.07.2022 № 2424-IX). Тож інформації по темі МТД цілком достатньо для аналізу і первинних висновків.

Але складається враження, що в нашій країні чим більше борються та протидіють якимсь протиправним явищам, тим більше вони ширяться. Достатньо взяти для прикладу спроби антикорупційної реформи із множенням органів та реформи судової системи.

Тож з факту сьогоднішньої колаборації БЕБ та OLAF слід зробити принаймні два висновки. По-перше, можна впевнено говорити про те, що проблема із належним використанням Україною міжнародної технічної допомоги дійсно існує. Кошти, що надаються іноземними органами та установами, величезні. І це непокоїть європейських партнерів. По-друге, розробка методології, аналіз, меморандум, розбудова інституційної спроможності БЕБ, - усе це потягне для європейських платників податків чергові витрати, які будуть успішно «освоєні» українськими чиновниками. А от очікування на позитивні наслідки співпраці — питання риторичне.
https://zib.com.ua

FaLang translation system by Faboba