• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg

Wiadomości i publikacje

Парламент ігнорує норми ЄС у банківській сфері

Заслужений юрист України, адвокат Володимир Богатир заявив, що парламент впроваджує законодавство, яке віддаляє євроінтеграцію.

Więcej…
Європейська (дез)інтеграція: про стратегічний курс України крізь призму узгодження законодавства з acquis ЄС

Пересічні громадяни досить гостро відчувають непереборне бажання чиновників усіх рівнів до євроінтеграції. Про це весь час говорять медіа, органи видають якісь нормативні акти, проводяться заходи на їх виконання. Але така бурхлива діяльність не завжди свідчить про дійсне прагнення держави відповідати високим європейським стандартам. Адже результати діяльності іноді свідчать про діаметрально протилежний рух.

Więcej…
ЄВРОПЕЙСЬКА (ДЕЗ)ІНТЕГРАЦІЯ: СТРАТЕГІЧНИЙ КУРС УКРАЇНИ КРІЗЬ ПРИЗМУ УЗГОДЖЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА З ACQUIS ЄС

Пересічні громадяни досить гостро відчувають непереборне бажання чиновників усіх рівнів до євроінтеграції. Про це весь час говорять медіа, Органи видають якісь нормативні акти, проводяться заходи на їх виконання. Але така бурхлива діяльність не завжди свідчить про дійсне прагнення держави відповідати високим європейським стандартам. Адже результати діяльності іноді свідчать про діаметрально протилежний рух.

Więcej…
В Офісі Президента законсервували документи до закінчення воєнного стану, - адвокат

Всі паперові документи Президента України та Офісу Президента України, які зберігаються у секторі опрацювання та зберігання документів, законсервовано до закінчення воєнного стану.

Więcej…
В ОПУ законсервували документи, що штучно обмежує доступ до інформації - адвокат

Всі паперові документи Президента України та Офісу Президента України, які зберігаються у секторі опрацювання та зберігання документів, законсервовано до закінчення воєнного стану.

Więcej…
Чому Україна вчасно не виконує рішення ЄСПЛ?

Україна відома своїм зневажливим ставленням до судів та суддів. Бо як ще можна пояснити масовість невиконання рішень третьої гілки влади? Саме з цього питання українцями подається найбільше заяв до Страсбурга. Втім, рішення ЄСПЛ у нас теж не поважають.

Więcej…
Тенденції зневажання

Чому Україна вчасно не виконує рішення ЄСПЛ?

Więcej…
НАЯВНІСТЬ У СУДДІ, ПРОКУРОРА ЧИ СЛІДЧОГО СТАТУСУ АДВОКАТА Є ПІДСТАВОЮ ДЛЯ ЙОГО ВІДВОДУ

Людина з юридичною освітою може обрати в Україні професію юрисконсульта, слідчого, прокурора, нотаріуса, адвоката або судді. У деяких випадках доведеться скласти присягу. Але якщо змінюєш напрям роботи, то чи може бути більш ніж одна присяга? Питання настільки неоднозначне, що його кілька разів вирішував Верховний Суд. До того ж по-різному.

Więcej…
Наявність у судді, прокурора чи слідчого статусу адвоката є підставою для його відводу

Людина з юридичною освітою може обрати в Україні професію юрисконсульта, слідчого, прокурора, нотаріуса, адвоката або судді. У деяких випадках доведеться скласти присягу. Але якщо змінюєш напрям роботи, то чи може бути більше однієї присяги? Питання настільки неоднозначне, що його кілька разів вирішував Верховний Суд. Водночас по-різному.

Więcej…
Присяга на паузі

Наявність в судді, прокурора чи слідчого статусу адвоката є підставою для його відводу

Więcej…

Kontakty

+38 (044) 363 77 22
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Adres pocztowy:
Kancelaria Adwokacka «Bogatyr i Partnerzy»
01024, Ukraina,
Kijów-24, skrytka poczt. 770

Бюро економічної безпеки України та Європейське управління з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF) незабаром сформують методологію аналізу ризиків використання фінансових ресурсів ЄС для відбудови України та напрацювання практики контролю за використанням міжнародної технічної допомоги.

Таких домовленостей досягнуто під час зустрічі керівника Управління міжнародного співробітництва БЕБ Анатолія Александрова та Генерального директора OLAF Вілле Італа у Брюсселі, передає "Закон і Бізнес".

Взаємодія з питань боротьби із фінансовим шахрайством, була визначена одним із головних пріоритетів співпраці українського БЕБ та OLAF.

Вже узгоджено алгоритм обміну інформацією та методологічної підтримки експертів Європейського управління з питань запобігання зловживанням та шахрайству у спільних розслідуваннях з використанням мережі контактів OLAF з компетентними органами країн-членів ЄС.

Європейське управління з питань запобігання зловживанням та шахрайству (European Anti-fraud Office) – орган, відповідальний за боротьбу з шахрайством та зловживаннями у використанні коштів з бюджету Європейського Союзу. OLAF має право вивчати адміністративну діяльність та фінансування будь-якої інституції чи органу ЄС.

На що саме Україні виділяли мільярди доларів міжнародної допомоги під час війни – читайте у статті «Не зброєю єдиною».

Коментар для «ЗіБ»

ВОЛОДИМИР БОГАТИР, адвокат, заслужений юрист України:

– Слід розуміти, що проекти міжнародної технічної допомоги на сотні мільйонів доларів реалізуються в Україні більше двадцяти років. І необхідний механізм

контролю вже визначений на рівні Кабміну (постанова від 15.02.2002 № 153). Більше того, нещодавно Верховна Рада створила навіть тимчасову спеціальну комісію з питань моніторингу отримання і використання міжнародної матеріально-технічної допомоги під час воєнного стану (постанова від 19.07.2022 № 2424-IX). Тож інформації по темі МТД цілком достатньо для аналізу і первинних висновків.

Але складається враження, що в нашій країні чим більше борються та протидіють якимсь протиправним явищам, тим більше вони ширяться. Достатньо взяти для прикладу спроби антикорупційної реформи із множенням органів та реформи судової системи.

Тож з факту сьогоднішньої колаборації БЕБ та OLAF слід зробити принаймні два висновки. По-перше, можна впевнено говорити про те, що проблема із належним використанням Україною міжнародної технічної допомоги дійсно існує. Кошти, що надаються іноземними органами та установами, величезні. І це непокоїть європейських партнерів. По-друге, розробка методології, аналіз, меморандум, розбудова інституційної спроможності БЕБ, - усе це потягне для європейських платників податків чергові витрати, які будуть успішно «освоєні» українськими чиновниками. А от очікування на позитивні наслідки співпраці — питання риторичне.
https://zib.com.ua

FaLang translation system by Faboba