Новости

У зв’язку із ліквідацією ОАСК, кожному судді Київського окружного адміністративного суду (до якого за законом передаються матеріали) додали по 2,46 тис. справ. Їх доведеться розглядати понад 11 років.

Інформацію щодо стану виконання закону «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» надали у Київському окружному адміністративному суді (лист від 07.08.2023 №02-47/9212/23) на запит адвоката Володимира Богатиря, інформує «Закон і Бізнес».

Нагадаємо, 15.12.2022 Окружний адміністративний суд м.Києва припинив прийом процесуальних документів у справах, які перебували у провадженні. За новими правилами, адміністративні справи, підсудні суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на м.Київ, зараз мають розглядатися КОАС. Поки не буде утворено новий Київський міський окружний адміністративний суд (наразі він створений як юридична особа, але досі не здійснює судочинства, оскільки немає суддів). При цьому ліквідований ОАСК мав передати усі свої справи до 25.12.2022. Але на практиці цього, звісно не сталося.

Як повідомили в КОАС, передачі на їхній розгляд підлягали близько 64 тис. справ та матеріалів, що перебували у провадженні ОАСК, а також близько 300 тис. справ, які передані до архіву. Фактично станом на сьогодні передано близько 32 тис. адміністративних справ та матеріалів.

Водночас, станом на 7.08.2023 штат КОАС затверджено у кількості 25 суддів, фактично працює 26 суддів, з яких 3 судді — відряджені, 3 судді перебувають у відпустці по догляду за дитиною, та 91 штатна одиниця працівників апарату суду.

«Якщо виходити з того, що в цій установі працюватимуть усі 26 суддів, кожен з них через ліквідацію ОАСК отримав додатково 2461,5 матеріалів справ, що підлягають розгляду», — прокоментував наведені цифри В.Богатир.

Він також нагадав, що у 2020 році Вища рада правосуддя затвердила показники середньої тривалості розгляду судових справ при ухваленні рішень та здійсненні заходів з питань організаційного забезпечення діяльності судів. Згідно з ними, в окружних адміністративних судах у середньому необхідно 567 хв для розгляду однієї справи.

«Таким чином, кожному судді в КОАС необхідно 23,26 тис. додаткових годин, аби «вичистити авгієві стайні» ОАСК, — підрахував В.Богатир. — Якщо взяти до уваги 40-годинний робочий тиждень і середню кількість робочих днів у році, виходить, що судді працюватимуть без відпустки додатково близько 11,5 років».

«Зрозуміло, що ці цифри слід сприймати як гіпотетичні. Адже КМОАС, напевно, буде створений раніше. Втім, вони яскраво характеризують глибину адміністративного колапсу, в якому опинилася Україна. І без вирішення проблеми (оптимізації процедури розгляду справ, збільшення чисельності суддів тощо), забезпечити право людей на доступ до адміністративного правосуддя буде неможливо», — додав адвокат.

Також в КОАС повідомили, що з моменту утворення (1.10.2008) до 7.08.2023 було розглянуто 139.780 адміністративних справ і матеріалів.

https://zib.com.ua

FaLang translation system by Faboba