• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg

Wiadomości i publikacje

Парламент ігнорує норми ЄС у банківській сфері

Заслужений юрист України, адвокат Володимир Богатир заявив, що парламент впроваджує законодавство, яке віддаляє євроінтеграцію.

Więcej…
Європейська (дез)інтеграція: про стратегічний курс України крізь призму узгодження законодавства з acquis ЄС

Пересічні громадяни досить гостро відчувають непереборне бажання чиновників усіх рівнів до євроінтеграції. Про це весь час говорять медіа, органи видають якісь нормативні акти, проводяться заходи на їх виконання. Але така бурхлива діяльність не завжди свідчить про дійсне прагнення держави відповідати високим європейським стандартам. Адже результати діяльності іноді свідчать про діаметрально протилежний рух.

Więcej…
ЄВРОПЕЙСЬКА (ДЕЗ)ІНТЕГРАЦІЯ: СТРАТЕГІЧНИЙ КУРС УКРАЇНИ КРІЗЬ ПРИЗМУ УЗГОДЖЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА З ACQUIS ЄС

Пересічні громадяни досить гостро відчувають непереборне бажання чиновників усіх рівнів до євроінтеграції. Про це весь час говорять медіа, Органи видають якісь нормативні акти, проводяться заходи на їх виконання. Але така бурхлива діяльність не завжди свідчить про дійсне прагнення держави відповідати високим європейським стандартам. Адже результати діяльності іноді свідчать про діаметрально протилежний рух.

Więcej…
В Офісі Президента законсервували документи до закінчення воєнного стану, - адвокат

Всі паперові документи Президента України та Офісу Президента України, які зберігаються у секторі опрацювання та зберігання документів, законсервовано до закінчення воєнного стану.

Więcej…
В ОПУ законсервували документи, що штучно обмежує доступ до інформації - адвокат

Всі паперові документи Президента України та Офісу Президента України, які зберігаються у секторі опрацювання та зберігання документів, законсервовано до закінчення воєнного стану.

Więcej…
Чому Україна вчасно не виконує рішення ЄСПЛ?

Україна відома своїм зневажливим ставленням до судів та суддів. Бо як ще можна пояснити масовість невиконання рішень третьої гілки влади? Саме з цього питання українцями подається найбільше заяв до Страсбурга. Втім, рішення ЄСПЛ у нас теж не поважають.

Więcej…
Тенденції зневажання

Чому Україна вчасно не виконує рішення ЄСПЛ?

Więcej…
НАЯВНІСТЬ У СУДДІ, ПРОКУРОРА ЧИ СЛІДЧОГО СТАТУСУ АДВОКАТА Є ПІДСТАВОЮ ДЛЯ ЙОГО ВІДВОДУ

Людина з юридичною освітою може обрати в Україні професію юрисконсульта, слідчого, прокурора, нотаріуса, адвоката або судді. У деяких випадках доведеться скласти присягу. Але якщо змінюєш напрям роботи, то чи може бути більш ніж одна присяга? Питання настільки неоднозначне, що його кілька разів вирішував Верховний Суд. До того ж по-різному.

Więcej…
Наявність у судді, прокурора чи слідчого статусу адвоката є підставою для його відводу

Людина з юридичною освітою може обрати в Україні професію юрисконсульта, слідчого, прокурора, нотаріуса, адвоката або судді. У деяких випадках доведеться скласти присягу. Але якщо змінюєш напрям роботи, то чи може бути більше однієї присяги? Питання настільки неоднозначне, що його кілька разів вирішував Верховний Суд. Водночас по-різному.

Więcej…
Присяга на паузі

Наявність в судді, прокурора чи слідчого статусу адвоката є підставою для його відводу

Więcej…

Kontakty

+38 (044) 363 77 22
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 

Adres pocztowy:
Kancelaria Adwokacka «Bogatyr i Partnerzy»
01024, Ukraina,
Kijów-24, skrytka poczt. 770

Син чинного президента Сполучених Штатів Америки Хантер Байден намагається через суд зменшити розмір аліментів на свою 4-річну дитину. Причина – суттєва зміна фінансових обставин.

Американські ЗМІ повідомили, що відповідне клопотання було нещодавно подано адвокатом Брентом Ленґдоном до суду в окрузі Індепенденс, де живе колишня стрептизерка Лунден Робертс з донькою Неві Джоан.

Крім фінансових обставин, у клопотанні йдеться про зміни у законодавстві стосовно керівних принципів аліментів на дітей в Арканзасі, що відбулися у 2020 році.

Адвокат жінки Клінт Ланкастер, у свою чергу, висловив сумніви щодо фінансового статусу Хантера, пообіцявши вивчити фінансову звітність останнього.

Заява Хантера про фінансові негаразди з’явилася після того, як він опублікував у квітні минулого року мемуари, в яких детально описано його минуле, пов’язане з наркотиками та сексом.

ЗМІ відзначають, що це не перший раз, коли Хантер виставляє себе фінансово неспроможним у питанні виплати аліментів Робертс.

Робертс подала позов про встановлення батьківства у 2019 році. Хантер стверджував, що не міг сплачувати аліменти, оскільки був банкрутом. Наполягав, що має «значний борг» через розлучення з колишньою дружиною Кетлін.

Хантер спочатку заперечував, що коли-небудь мав секс з Робертс. Але пізніше, коли тест ДНК підтвердив його батьківство, уклав угоду.

Боротьба за аліменти відбувається в той момент, коли федеральні слідчі продовжують досліджувати фінансову та бізнес-діяльність Хантера, коли його батько був віце-президентом.

Коментар ЗіБ

Володимир БОГАТИР, адвокат, заслужений юрист України:

- Ця справа, а точніше, поява інформації про неї в американських ЗМІ і жваве обговорення теми, яскраво ілюструє принципову відмінність у роботі судів США та України.

І річ не у гучних прізвищах. Бо ж позов може подати кожен бажаючий фактично з будь-якого приводу.

Йдеться про відкритість, як один із непорушних принципів справжньої демократії.

І США, і Україна мають свої відповідні реєстри судових рішень. В США кожен бажаючий може вільно відстежувати перебіг процесів, в тому числі проти сина президента. А от у нас доступ до судових рішень, хоча й гарантовано на рівні закону, на практиці не є абсолютною цінністю. Що у лютому цього року підтвердив Верховний Суд у справі №560/7790/20.

Цей судовий спір стосувався доступу до текстів рішень, винесених у відкритому судовому засіданні, але прихованих у ЄДРСР. Попри відсутність необхідних правових підстав, визначених профільним Законом «Про доступ до судових рішень», ДСАУ та ДП «Інформаційні судові системи» виконали постанову слідчого, прокурора, які виходили з міркувань недопустимості розголошення відомостей досудового розслідування (докладніше про проблему читайте у статті «Честь мундиру зобов’язує» - прим. Ред.).

Тож переконаний, що для справи за умовним позовом стриптизерки проти сина президента чиновники української судової системи обов’язково знайшли б достатньо переконливу підставу, аби текст документу не потрапив у публічний простір.

Власне саме через відсутність ключової умови – відкритості, жодна реформа судової системи (останній раз на її необхідності наполягав президент США Джозеф Байден рік тому) і не має успіху в Україні.

https://zib.com.ua

FaLang translation system by Faboba